zagraj w gry hazardowe
22 Lip

BlackJack gra w karty

BlackJack gra w karty. Brzmi tajemniczo. Pod tą nazwa kryje się jednak znane prawie wszystkim i bardzo popularne oczko. Reszta zna tą grę jako dwadzieścia jeden. Cel gry jest prosty, ale jak na grę karcianą nieco zaskakujący.

Nie gramy tu przeciw innym graczom. Naszym przeciwnikiem jest jedynie krupier. Niestety, z góry jesteśmy na straconej pozycji, lecz nie ma się co martwić, bo przewaga krupiera wynosi ledwo kilka procent. Blackjack niezwykłą popularność na całym świecie zdobył dzięki prostocie i możliwości obrania taktyki, która zwiększa szanse na wygraną. Liczy się matematyka i odrobina szczęścia. Proste, prawda? Gdyby tak było, tysiące ludzi zjeżdżających się z całego świata, nie traciłoby fortuny w Las Vegas. Złudzenie łatwego zarobku doprowadziło już wielu do utraty majątku zbieranego przez całe życie. Mimo to nasz Czarny Jacek ( bo tak właśnie wygląda dosłowne tłumaczenie z języka angielskiego) wciąż przyciąga rzesze ludzi rządnych mocnych wrażeń i łatwego zysku.
W tysiąc dziewięćset pięćdziesiątym roku zanotowana została pierwsza próba matematycznego podejścia do gry. Opublikowano artykuł autorstwa Rogera Baldwina zatytułowany „Optymalna Strategia Black Jacka”. Artykuł ten opisywał pierwsza podstawową strategię liczenia kart. Sześć lat później profesor Edward O. Thorp udoskonalił i rozwiną tę strategię, a następnie opisał wszystko w swojej książce „Beat the Dealer” Książka profesora Edwarda O. Thorp’a okazała się strzałem w dziesiątkę i ogłoszono ją bestsellerem New York Times-a. System opracowany i opublikowany przez tych naukowców sprawdził się do tego stopnia, że kasyna zmuszone były zmienić reguły gry na takie które były by bardziej korzystne dla kasyn. Po wprowadzeniu nowych reguł ludzie odmawiali gry, w związku z tym kasyna szybko wróciły do starych zasad Black Jacka. BlackJack gra w karty znajduje sie po kliknięciu w banner z darm0owymi grami.

vpn blackjack