zagraj w gry hazardowe
22 Lip

Bingo gra

Bingo gra jest grą, która swoja historia sięga szesnastego wieku i jest pochodna włoskiej gry Lo Giuoco del Lotto d’Italia, organizowanej nieprzerwanie od tysiąc pięćset trzydziestego roku i przynosząc włoskiemu budżetowi wielomilionowe zyski. Największa popularność Bingo zyskało w… Ameryce i nazwę swoja, zawdzięcza angielskiemu słowu Bean oznaczającemu fasole, gdyż to ziarnami tej właśnie rośliny przykrywano cyfry,

które są podstawa tej gry. Jak można się domyślić, nie nazywała się dokładnie tak, a Beano. Ciekawostka jest fakt, jak ta nazwa zmutowała. Otóż jakiś gracz nie mogąc opanować swojego podniecenia wynikającego z wygranej wykrzyknął Bingo!, zamiast Beano!, a ze słowo było bardziej chwytliwe, to gra z czasem przyjęła taka, a nie inna nazwę.
Zasady są niezwykle proste, dzięki czemu gra ta może być wykorzystywana nawet w celach edukacyjnych. Nawet małe dzieci w lot pojma, jak interpretować wyniki i bądź czerpały niewątpliwą przyjemność z zabawy, przy okazji niezauważalnie zdobywając wiedzę i ucząc się otaczającego świata. Przez lata wytworzyło się wiele odmian Bingo, bo niezmienne od początku, banalnie proste reguły (ułożenie na karcie liczb, symboli w pewien określony wzór i w momencie zauważenia wygranej, wykrzykniecie jako pierwsza osoba słowa Bingo!) pozwalają grac nie tylko na liczbach, ale także wykorzystując kolory, figury geometryczne, itp.
Obecnie coraz więcej kasyn internetowych ma Bingo w swojej ofercie, dzięki czemu nie musimy nawet wychodzić z domu. Co ciekawe, można tradycyjnie grac na pieniądze, ale istnieją tez ‘pokoje’, w których można oddać się tej rozrywce tylko dla przyjemności, nie ryzykując ani grosza i nic za to nie płacić. Internet w tym względzie jest idealnym medium, szkoda tylko, ze nie widać miny sąsiada, gdy uprzedziło się go o ułamek sekundy krzycząc Bingo!

vpn blackjack